Vergi Bilinci ve Maliye Bakanlığında Kariyer Fırsatları Paneli

Çankırı Karatekin Üniversitesi Kariyer Yönlendirme Topluluğu tarafından düzenlenen” Vergi Bilinci ve Maliye Bakanlığında Kariyer Fırsatları Paneli” Uluyazı Kampüsü Rektörlük Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Selim Cengiz’in yaptığı panele konuşmacı olarak Çankırı Defterdarı Ahmet Seçim Güldoğan,Gelir Müdürü İrfan Sezginer, Muhasebe Müdürü İlker Karakurt ve Personel Müdürü Murat Kazak katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından başlayan panelde konuşmacılar tarafından öğrencilere Vergi Bilinci ve Verginin Önemi, Verginin Tanımı ve Tarihçesi, Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Teşkilatı Merkez ve Taşra Teşkilat yapısı ve Sayıştay Kanunu hakkında sunumlar eşliğinde bilgiler verildi.

Panel soru cevap bölümü ile sona erdi.

Hazırlanan organizasyon ve yüksek ilgiden dolayı panelde katkısı olan Üniversite Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Ayrancı, Kariyer Yönlendirme Topluluğu Başkanı Can Berk Eflatun, Topluluk Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Selma Karabaş, Yrd. Doç. Dr. Selim Cengiz ve tüm Üniversite Yönetimi ve değerli öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunarız.